Czy plamienie okołoowulacyjne może trwać dłużej niż 1-2 dni?

Miesiączkuję regularnie od 4 lat. Zauważyłam ostatnio dzień przed owulacją plamienie w kolorze brązowym. Nie mam objawów typowych dla okresu ani dla infekcji. Obecnie stan utrzymuje się od 5 dni. Mam podwyższony poziom prolaktyny, ale nie wiem czy ma to związek. Nie jestem aktywna seksualnie. Nigdy nie miałam podobnej sytuacji, zawsze moje miesiączki były bardzo regularne. Czy możliwe, że jest to plamienie okołoowulacyjne, nawet jeśli trwa dłużej niż 1-2 dni?

Tak, jest to możliwe, ale pomocna będzie konsultacja lekarza ginekologa i ewentualna ocena w kierunku infekcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi