2022-08-18

Czy pęcherzyk w macicy zawsze oznacza ciążę?

Współżyłam tylko raz, 4 tygodnie po porodzie. Dziś - 6 tygodni po porodzie - byłam u ginekologa, który zobaczył pęcherzyk. Czy to jest równoznaczne z ciążą?

Nie, nie jest to jednoznaczne, choć sugeruje poszerzenie diagnostyki. Proszę wykonać zalecone przez lekarza badania, najprawdopodobniej będzie to oznaczenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi i zgłosić się na wizytę kontrolną.
nie jest to równoznaczne z ciążą, należy wykonać Bhcg z krwi
Należy wykonać badania uzupełniające zlecone przez ginekologa i zgłosić się do kontroli.
Wskazane jest wykonanie badania Bhcg z krwi oraz kontrolne badanie USG na wizycie lekarskiej
Pęcherzyk w macicy oznacza ciążę, natomiast nalezy ocenić dynamikę rozwoju ciąży za pomocą oceny wzrostu BHCG
Nie jest to ostateczne potwierdzenie ciąży. Należy przeprowadzić dalszą diagnostykę. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4