Czy padaczka i choroby tarczycy wpływają na spóźniającą się miesiączkę?

Dotychczas okres miałam regularnie, w tym miesiącu powinnam go dostać dwa dni temu. W zeszłym miesiącu i w tym miałam kilka sytuacji stresujących. Choruję też na niedoczynność tarczycy i padaczkę. Czy to może być przyczyną spóźnienia?

Czynność tarczycy oraz stres mogą istotnie wpływać na rytm miesiączkowania. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały proszę umówić konsultację ginekologiczną w celu ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
choroby tarczycy mogą rozregulować cykl miesiączkowy, stres również ma duży wpływ na miesiączkę
tak choroby te mogą powodować zaburzenia miesiączkowania
Niedoczynność tarczycy może powodować opóźnianie cyklu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi