Czy owulacja to pierwszy symptom ciąży?

Czy owulacja tak jak przeczytałem to 1 symptom ciąży,bo tydzień temu się z dziewczyną kochaliśmy a był to nasz 1 raz wspólny to znaczy że jest w ciąży?

Owulacja to inaczej uwolnienie komórki jakowej z jajnika. Zapłodniona komórka jajowa, rozwijać się z kolei będzie dalej co nazywamy ciążą.
Jeśli te terminy budzą wątpliwości proponuję umówić konsultację celem ich szczegółowego omówienia i wyjaśnienia jak dochodzi do ciąży i jak współżyć, aby do ciąży nie doszło.
Owulacja są to tzw. dni płodne. Jeśli w tym czasie dojdzie do współżycia, to istnieje duże prawdopodobieństwo zapłodnienia komórki jajowej , czyli do zajścia w ciążę.
Owulacje nie jestem objawem ciąży - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z