Czy owoce cytrusowe wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Czy kilka łyżek sałatki owocowej z kiwi, pomarańczy i ananasa zjedzonej około pół godziny po przyjęciu tabletki wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Tabletki zawsze przyjmuje o stałej porze, jednak później przeczytałam, że owoce cytrusowe mogą wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Czy taka niewielka ilość może mieć wpływ na działanie tabletek? Później, około 4-5 godzin po przyjęciu tabletki wypiłam również piwo o smaku limonki i ananasa. Dodam, że stosunek odbył się dzień wcześniej bez wytrysku w pochwie, jednak nie jestem do końca pewna czy niewielka ilość spermy nie znalazła się na wargach sromowych. Czy w takim wypadku istnieje duże ryzyko ciąży?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi