Czy owoce cytrusowe wchodzą w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Czy kilka łyżek sałatki owocowej z kiwi, pomarańczy i ananasa zjedzonej około pół godziny po przyjęciu tabletki wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Tabletki zawsze przyjmuje o stałej porze, jednak później przeczytałam, że owoce cytrusowe mogą wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Czy taka niewielka ilość może mieć wpływ na działanie tabletek? Później, około 4-5 godzin po przyjęciu tabletki wypiłam również piwo o smaku limonki i ananasa. Dodam, że stosunek odbył się dzień wcześniej bez wytrysku w pochwie, jednak nie jestem do końca pewna czy niewielka ilość spermy nie znalazła się na wargach sromowych. Czy w takim wypadku istnieje duże ryzyko ciąży?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi