Czy opryszczka wpływa na wynik testu na przeciwciała koronawirusa?

Chorowałam na COVID pod koniec grudnia, ale nie robiłam testu, ponieważ lekarz stwierdził, że jeśli przechodzę go łagodnie, nie muszę tego robić. Wiem, że byłam chora, ponieważ mój mąż miał wynik dodatni, a ja miałam temperaturę i lekki kaszel, dlatego w lutym zrobiłam sobie badanie ogólne krwi na przeciwciała i okazało się, że Igg miałam aktywny, a IgM nieaktywny. Teraz chciałabym sobie zrobić rozszerzony test na przeciwciała, żeby sprawdzić czy jeszcze je mam, ale dostałam opryszczkę wargową (już prawie się zagoiła) i mam obawy, czy jest sens zrobić test czy lepiej poczekać?

Obecność przeciwciał przeciwko COVID-19 lub ich brak nie będzie zależał o aktualnej opryszczki wargowej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi