Czy opryszczka wpływa na wynik testu na przeciwciała koronawirusa?

Chorowałam na COVID pod koniec grudnia, ale nie robiłam testu, ponieważ lekarz stwierdził, że jeśli przechodzę go łagodnie, nie muszę tego robić. Wiem, że byłam chora, ponieważ mój mąż miał wynik dodatni, a ja miałam temperaturę i lekki kaszel, dlatego w lutym zrobiłam sobie badanie ogólne krwi na przeciwciała i okazało się, że Igg miałam aktywny, a IgM nieaktywny. Teraz chciałabym sobie zrobić rozszerzony test na przeciwciała, żeby sprawdzić czy jeszcze je mam, ale dostałam opryszczkę wargową (już prawie się zagoiła) i mam obawy, czy jest sens zrobić test czy lepiej poczekać?

Obecność przeciwciał przeciwko COVID-19 lub ich brak nie będzie zależał o aktualnej opryszczki wargowej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi