Czy opóźnienie w przyjęciu probiotyku może spowodować drożdżycę?

Od tygodnia biorę 2 razy dziennie antybiotyk po zabiegu chirurgicznym. Stosuje również probiotyk 1-2 h po zażyciu antybiotyku. Dzisiaj pierwszy raz zdarzyło mi się zażyć probiotyk po 4 h, ponieważ o nim zapomniałem. Czy jest to wystarczający czas do powstania szkód w organizmie? Jest to dla mnie istotne, gdyż chorowałem kilka lat wcześniej na drożdżycę z powodu antybiotykoterapii bez probiotyków i nie chciałbym teraz tego powtórzyć.

Takie opóźnienie nie powinno wpłynąć na skuteczność probiotyku (w przypadku niektórych probiotyków można je przyjmować równocześnie z antybiotykiem). Proszę jednak mieć na uwadze, że silne antybiotyki mogą powodować drożdżycę nawet jeśli pacjent stosuje probiotyki zgodnie z zaleceniami.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi