Czy opóźnienie miesiączki oraz dane objawy mogą wiązać się ze stresem z powodu strachu o zajście w ciążę?

Okres spóźnia się 7 dni, wynik testu ciążowego zrobionego kilka dni po możliwej dacie wystąpienia miesiączki jest negatywny. 3 tygodnie temu odbyłam stosunek z prezerwatywą, która nie pękła ani się nie zsunęła. Obecnie czuję objawy takie jak przed wystąpieniem miesiączki - ból jajników, lekko powiększone, ale nie obolałe piersi, senność. Jakie są szanse, abym była w ciąży?

Jest pewne prawdopodobieństwo ciąży, które najlepiej jest wykluczyć wykonując badanie beta-hcg z krwi z racji na jego wysoką czułość. W razie utrzymywania się dolegliwości i niejasności w interpretacji wyniku proszę umówić wizytę ginekologiczną z możliwością wykonania badania usg.
Należy wykonać test ciążowy z krwi
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi