Czy opóźnienie miesiączki oraz dane objawy mogą wiązać się ze stresem z powodu strachu o zajście w ciążę?

Okres spóźnia się 7 dni, wynik testu ciążowego zrobionego kilka dni po możliwej dacie wystąpienia miesiączki jest negatywny. 3 tygodnie temu odbyłam stosunek z prezerwatywą, która nie pękła ani się nie zsunęła. Obecnie czuję objawy takie jak przed wystąpieniem miesiączki - ból jajników, lekko powiększone, ale nie obolałe piersi, senność. Jakie są szanse, abym była w ciąży?

Jest pewne prawdopodobieństwo ciąży, które najlepiej jest wykluczyć wykonując badanie beta-hcg z krwi z racji na jego wysoką czułość. W razie utrzymywania się dolegliwości i niejasności w interpretacji wyniku proszę umówić wizytę ginekologiczną z możliwością wykonania badania usg.
Należy wykonać test ciążowy z krwi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi