2023-05-24

Czy objawy salmonelli u dwulatka mogą trwać miesiąc czasu ?

Miesiąc temu syn (2 lata) trafił do szpitala z wymiotami, biegunką i gorączką 40 stopni. W szpitalu włączono antybiotyk z powodu dodatniego wyniku na salmonelle. Wyszliśmy już bez objawów z kontynuacją leczenia. Po jakimś czasie, syn obudził się w nocy i zwymiotował najpierw kaszląc. Przez dzień była biegunka. Kolejne dni przerwy- znowu wymioty w nocy i 2-4 bardzo luźne (wodniste) stolce w dzień. Nie wiem czy mogę to łączyć, ale syn również wybudza się i skarży na ból nóżek pod kolanem w nocy od czasu potwierdzenia salmonelli. Czy możliwe jest, by to odpuszczało na kilka dni i znów wracało? Wczorajsza noc- wymioty i luźny stolec. W dzień jest spokojny i zachowuje się normalnie. Dziś- kolejna noc z wymiotami. Lekarka każe podawać leki na wymioty oraz elektrolity i czekać.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Wymioty w Częstochowie Choroby zakaźne w Gliwicach Choroby zakaźne w Dąbrowie Górniczej Internista w Dąbrowie Górniczej Wymioty w Gliwicach Wymioty w Dąbrowie Górniczej Biegunka w Warszawie Choroby zakaźne w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6188
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16212
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+142
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4