Czy nowe okulary mogą powodować ból głowy i mdłości?

Od 20 lat noszę okulary progresywne. 10 lat temu kupiłam nowe okulary, w których widzę dobrze. Chciałam wyrobić sobie nowe po to, aby były lżejsze i modniejsze oprawki. W zakładzie optycznym zbadano mi wzrok przez optometrystkę i wykonano nowe okulary. Po założeniu obraz mi się ruszał, kolor biały bił blaskiem, ostrość była tak straszna, że kuła mnie w oczy, zaczęło mnie strasznie mdlić i rozbolała mnie głowa oraz jedno oko. Co mogło spowodować takie dolegliwości? 

Tak, noszenie nowych okularów może wywołać ww objawy.Proszę skonsultować się ponownie z okulistą.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Katowicach Neurolog w Warszawie Neurolog w Krakowie Neurolog w Częstochowie Neurolog w Gliwicach Neurolog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi