2021-07-25

Czy niskie tętno to przeciwwskazanie do znieczulenia ogólnego?

Moje pytanie dotyczy obaw przed narkozą. Mam 31 lat i cierpię na bradykardię zatokową. Tętno spoczynkowe w dzień 45-50, w nocy najniższe zarejestrowane to 35 (nad ranem). Miałam robionego holtera kilkukrotnie. Brak zaburzeń przewodzenia czy wystąpienia arytmii. Jestem osobą dość wysportowaną, jednak nie mam przerostu lewej komory. Czy takie tętno może być przeciwwskazaniem do znieczulenia ogólnego?

Decyzję co do rodzaju znieczulenia podejmie lekarz podczas kwalifikacji do zabiegu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Kardiolog w Gliwicach Arytmia w Warszawie Arytmia w Krakowie Arytmia w Bielsku-Białej Kardiolog w Bielsku-Białej Arytmia w Katowicach Kardiolog w Katowicach Arytmia w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4