Czy niski poziom granulocytów pałeczkowatych może zagrażać życiu?

Jestem w trakcie diagnostyki choroby immunologicznej. Czy spadek granulocytów pałeczkowatych poniżej 1% może zagrażać mojemu życiu? Poza tym mam obniżony poziom neutrofili segmentowanych. Jest ich około 30-45 %, niestety wyniki się wahają z badania na badanie. Stwierdzono u mnie również limfocytozę. Inne parametry w leukogramie również bywają zubożone. Stwierdzono również zaburzenia lipidowe, które mogą świadczyć o chorobie immunologicznej. Pojawiły się zmiany w miejscu intymnym oraz na języku w postaci złuszczających się zmian. Doszły do tego bóle stawów. Wszystko stwierdzono na podstawie leukogramu. Był wykonywany 10 razy. Niestety pojawiły się również wieczorne gorączki 38,5 [C]. Badania obrazowe wykluczyły guz lity. Węzły chłonne szyjne i nadobojczykowe powiększają się w godzinach wieczornych kiedy występuje nasilenie objawów. Wizytę u immunologa onkologa mam dopiero 16 sierpnia.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi