Czy nieumycie rąk po przyjęciu chemii w tabletkach może być niebezpieczne dla domowników?

Mój tata bierze chemię w tabletkach rano i wieczorem (po 8  tabletek dziennie i raz na 3 tygodnie dożylnie w szpitalu). Czasami zapomina umyć ręce chociaż w ulotce jest napisane, aby to zrobić po tabletkach. Jest przed radioterapią i operacją raka odbytnicy. Czy mam obawiać się o coś i czy dla mnie jest bezpieczne to, że nie umył rąk, a dotykamy tych samych rzeczy? Czy przez papier toaletowy po skorzystaniu z toalety może coś przeniknąć do mojego organizmu?

Jest to bardzo mało prawdopodobne. Wszystkie wątpliwości warto omówić z lekarzem prowadzącym leczenie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Onkolog w Katowicach Onkolog w Bielsku-Białej Onkolog w Dąbrowie Górniczej Onkolog w Krakowie Onkolog w Częstochowie Onkolog w Gliwicach Onkolog w Warszawie Proktolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10796
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi