Czy nadwaga dyskwalifikuje ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Udałam się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Usłyszałam, że przy mojej masie ciała nie zadziałają one na mnie. Czy rzeczywiście nadwaga dyskwalifikuje mnie ze stosowania tabletek antykoncepcyjnych?
Zbyt mało danych aby jednoznacznie móc odpowiedzieć na to pytanie.
Trudno powiedzieć przy tak małej ilości danych.
Za mało informacji.
Zbyt mało informacji, aby udzielić odpowiedzi.
Otyłość może być przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej, ale nadwaga już niekoniecznie. Można dobrać odpowiedni i skuteczny preparat dla Pani, albo rozważyć inne metody antykoncepcji. Proszę umówić wizytę ginekologiczną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7011
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi