Czy na wynik badania histopatologicznego można czekać ponad 2 miesiące?

17 stycznia 2022 miałem wycinany pieprzyk przez chirurga onkologa. Przez około pół roku urósł około 1-1,5mm i lekko zmienił kolor na środku - nie bolał, nie krwawił, nie swędział. Pieprzyk został wysłany do badania histopatologicznego. Do dnia 29.03 nadal brak wyników. Byłem u Pani doktor, u Pań obsługujących wyniki i nie mają żadnej informacji z laboratorium tylko mówią, że mam czekać. To już 2,5 miesiąca czekania. Co mogę zrobić? Czy to normalne? Moja siostra czekała około miesiąca, a znajomi też potwierdzali podobny czas. Czy to możliwe, że zgubili lub nie dostarczyli próbki?

Z reguły czas oczekiwania wynosi około miesiąca, choć spotkałem się już z dłuższym okresem - nawet do trzech miesięcy. Badanie nie jest oceniane przez lekarza pobierającego wycinek tylko dalej, przez laboratoria, pracownie i ich podwykonawców. Proszę ponownie skontaktować się z lekarzem pobierającym wycinek lub bezpośrednio z laboratorium, do którego została próbka przesłana.
Każde badanie powinno być opisane indywidualnym numerem skojarzonym z danymi pacjenta - w związku z tym możliwe jest prześledzenie drogi próbki i ustalenie jej aktualnego statusu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi