Czy na wynik badania histopatologicznego można czekać ponad 2 miesiące?

17 stycznia 2022 miałem wycinany pieprzyk przez chirurga onkologa. Przez około pół roku urósł około 1-1,5mm i lekko zmienił kolor na środku - nie bolał, nie krwawił, nie swędział. Pieprzyk został wysłany do badania histopatologicznego. Do dnia 29.03 nadal brak wyników. Byłem u Pani doktor, u Pań obsługujących wyniki i nie mają żadnej informacji z laboratorium tylko mówią, że mam czekać. To już 2,5 miesiąca czekania. Co mogę zrobić? Czy to normalne? Moja siostra czekała około miesiąca, a znajomi też potwierdzali podobny czas. Czy to możliwe, że zgubili lub nie dostarczyli próbki?

Z reguły czas oczekiwania wynosi około miesiąca, choć spotkałem się już z dłuższym okresem - nawet do trzech miesięcy. Badanie nie jest oceniane przez lekarza pobierającego wycinek tylko dalej, przez laboratoria, pracownie i ich podwykonawców. Proszę ponownie skontaktować się z lekarzem pobierającym wycinek lub bezpośrednio z laboratorium, do którego została próbka przesłana.
Każde badanie powinno być opisane indywidualnym numerem skojarzonym z danymi pacjenta - w związku z tym możliwe jest prześledzenie drogi próbki i ustalenie jej aktualnego statusu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi