2023-03-28

Czy na badaniu ginekologicznym można stwierdzić w jakim czasie nastąpi poród?

Jestem w 38 tygodniu ciąży - termin porodu z badań prentalanych mam na 31.03.2023, a z miesiączki 7.04.2023, ale z racji nieregularnych miesiączek lekarze patrzą na tą pierwszą datę. Dziś na kontroli wyszło mi, że szyjka jest na max 1 cm długości i przepuszcza palec czy opuszek palca. Dowiedziałam się też, że dziecko bardzo mocno naciska główką na wychód. Co to znaczy? Jest już jakieś rozwarcie? Lekarka przepisała mi czopki doodbytnicze i powiedziała, że teraz widzimy się co tydzień dopóki nie urodzę, ale powiedziała też, że ona widzi to tak, że urodzę do końca tygodnia - czy jest możliwość, że takie coś da się zobaczyć podczas badania i stwierdzić, że urodzę do końca tygodnia? I ile to jest ten 1 palec przepuszczalności? To 1 cm rozwarcia?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Gliwicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6406
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16577
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+151
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4