Czy można zażywać citalopram w ciąży?

Wraz z mężem planujemy powiększyć rodzinę. Niestety ja od 8 lat leczę się na nerwicę. Od dwóch lat biorę citalopram. Próbowałam odstawiać niestety ataki wracały. Czy citalopram podczas ciąży jest surowo zabroniony?

Nie powinno się stosować w ciąży, choć jeśli korzyści z przyjmowania przewyższą ryzyko, to na pewno trzeba rozważyć przyjmowanie.
Lek ten nie należy do leków, które w pełni bezpiecznie można przyjmować w ciąży. Ewentualne wskazania do jego stosowania w ciąży czy podczas starań macierzyńskich powinny być potwierdzone na konsultacji psychiatrycznej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi