Czy można przyspieszyć wzrost u nastolatka?

Mój syn ma 15 lat i 158 cm wzrostu. Był badany w szpitalu pod kątem wydzielania hormonu wzrostu i wyniki pokazały, że wytwarza ten hormon w dużej ilości. Lekarz prowadzący powiedział, że nie ma możliwości podać mu hormonu w celu przyspieszenia wzrostu. Czy jest jakaś alternatywa, aby wspomóc lub przyspieszyć wzrost? Nie chcę mu wyrządzić krzywdy, jednak widzę jak to się odbija na jego psychice - bardzo odstaje od rówieśników, często się z niego śmieją, a on zamyka się w sobie. Wyniki TSH i morfologi są w porządku.

zalecam wizytę u endokrynologa
proszę udać sie do endokrynologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi