Czy można otrzymać skierowanie do poradni neurochirurgicznej od lekarza pierwszego kontaktu?

Chciałabym uzyskać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni neurochirurgicznej. Czy istnieje taka możliwość? Chodzi o skierowanie na NFZ.

Aby otrzymać skierowanie do Poradni Neurologicznej na NFZ, musi być ono wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu również w ramach wizyty na NFZ.
Tego typu skierowanie jest możliwe do wystawienia wyłącznie przez Poradnię posiadającą kontrakt z NFZ.
Musi Pani udać się do lekarza POZ w ramach swojej przychodni POZ. Skierowania z prywatnych gabinetów nie są respektowane w poradniach specjalistycznych takich jak poradnia neurochirurgiczna.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem POZ, tj. tym lekarzem, do którego wypełniła Pani deklarację NFZ.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi