Czy można ćwiczyć mając przepuklinę przełykową?

Zdiagnozowano u mnie dwa miesiące temu przepuklinę przełykową i refluks, ale mała przepuklina. Moje pytanie jest takie czy chociaż mogę wykonywać ćwiczenia tzw. pompki?

Tak, jeśli nie nasila to dolegliwości refluksowych. Przepuklina rozworu przełykowego nie jest groźna dla zdrowia. Ćwiczenia izometryczne z nadmierną pracą tłoczni brzusznej mogą nasilać refluks.
Może Pan wykonywać pompki.
Tak , spokojnie, nie ma żadnych przeciwskazań😊
Nie ma żadnych przeciwskazań do ćwiczeń fizycznych w takiej sytuacji, niemniej warto dokładnie zbadać przyczyny refluksu - może się okazać, że uda się je skutecznie wyleczyć zachowawczo i nie będzie on już wtedy w żadnym stopniu ograniczał Pana/Pani aktywności.
tak
tak
Tak, ale z umiarem, i nie tylko pompki. Powoli zwiekszac intensywność i jakość ćwiczeń.
tak

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi