Czy może to być borelioza, bartonelloza albo bruceloza?

Jestem mężczyzną i mam 23 lata. Od około 6 miesięcy zmagam się z niezdiagnozowaną chorobą. Po kilkudniowym pobycie na obszarze wiejskim i kilkukrotnym ukąszeniu przez kleszcze zacząłem się czuć bardzo źle. Pojawiły się ostre objawy grypopodobne trwające około tygodnia. W tym czasie, zaczęły pojawiać się liczne objawy neurologiczne, bóle głowy, sztywność karku, uczucie odrealnienia. Potem doszły do tego objawy mięśniowo-stawowe - ból stawów i mięśni. Pojawiły się także bóle jąder po jakimś czasie. Oczy stały się bardzo czerwone i pojawiły się na białkach małe czarne kropki. Od tamtego czasu wykonałem wiele badań krwi, jedyne nieprawidłowości to podwyższone monocyty, nieprawidłowe wartości eozynofili i neutrofili. Tarczyca również przebadana - wszystko ok. Wykonałem zgodnie z zaleceniem lekarza badania na boreliozę. Otrzymałem dodatni wynik testu WB w klasie IgM, ale ujemny test ELISA. Otrzymałem doksycyklinę, która nie zmieniła nic. Kilkakrotnie byłem hospitalizowany na oddziale neurologii gdzie najpierw w PMR badania w kierunku boreliozy wyszły ujemne, za 2 miesiące z PMR podczas kolejnej hospitalizacji test ELISA wyszedł dodatni w klasie IgG, test WB wykazał jedynie w dodatni pasek p41 (był w górnej granicy) oraz graniczny wynik OspC. Lekarze chorób zakaźnych stwierdzili że to nie borelioza tylko reakcje krzyżowe. Wstępnie wykluczone zostało podłoże autoimmunologiczne. Do dzisiaj bardzo dokuczają mi problemy psychiczne, których wcześniej nie miałem, problemy z pamięcią, mgła umysłowa, bóle całego ciała, parestezje, ból stawów, jąder, oczu, światłowstręt i bardzo przekrwione oczy. Co mógłbym zrobić w takiej sytuacji? Czy może to być borelioza, bartonelloza (zostałem również wielokrotnie wówczas podrapany i pogryzniony przez koty) albo bruceloza?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi