Czy mometazon mi nie zaszkodzi?

Byłam u dermatologa z dwoma problemami. Pierwszy to podejrzenie łuszczycy, na co zapisał mi preparat z mometazonem. Drugi problem to wypadanie włosów. (Dodam, że przyjmuję żelazo z powodu niskiej ferrytyny - w maju wynosiła 8, w sierpniu 15). Dodatkowo niskie poziomy witamin D3 i B12- również przyjmuję suplementy. Mam niedoczynność tarczycy, od 1,5 roku hormony są ustawione, ale mimo to zawsze na wiosnę i jesień mocniej wypadają mi włosy). W ulotce mometazonu jest napisane, że ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, czy to nie stoi w sprzeczności z tym, że aby pobudzać porost włosów, należy pobudzać krążenie pod skórą głowy? Po mometazonie mój naskórek był jeszcze bardziej wysuszony, piekący. Lekarz skwitował, że trzeba "przeczekać i się przemeczyć" i że w ulotce w skutkach ubocznych ma porost włosów. Boję się jednak, że mi ten lek jeszcze bardziej zaszkodzi, a przecież nie mogę liczyć na to, że akurat ten skutek uboczny u mnie wystąpi.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi