Czy mometazon mi nie zaszkodzi?

Byłam u dermatologa z dwoma problemami. Pierwszy to podejrzenie łuszczycy, na co zapisał mi preparat z mometazonem. Drugi problem to wypadanie włosów. (Dodam, że przyjmuję żelazo z powodu niskiej ferrytyny - w maju wynosiła 8, w sierpniu 15). Dodatkowo niskie poziomy witamin D3 i B12- również przyjmuję suplementy. Mam niedoczynność tarczycy, od 1,5 roku hormony są ustawione, ale mimo to zawsze na wiosnę i jesień mocniej wypadają mi włosy). W ulotce mometazonu jest napisane, że ma działanie obkurczające naczynia krwionośne, czy to nie stoi w sprzeczności z tym, że aby pobudzać porost włosów, należy pobudzać krążenie pod skórą głowy? Po mometazonie mój naskórek był jeszcze bardziej wysuszony, piekący. Lekarz skwitował, że trzeba "przeczekać i się przemeczyć" i że w ulotce w skutkach ubocznych ma porost włosów. Boję się jednak, że mi ten lek jeszcze bardziej zaszkodzi, a przecież nie mogę liczyć na to, że akurat ten skutek uboczny u mnie wystąpi.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi