Czy mój partner mógł się ponownie zarazić świerzbem?

Mój partner i ja nie wiem jak zostaliśmy zarażeni świerzbem. Dostaliśmy receptę na krem infectoscab. Okazało się jednak, że tuba kremu starczy tylko na jedną osobę, więc druga osoba miała posmarować się następnego dnia z zachowaniem zasad, wiedząc, że jedna osoba wcześniej przeszła o dzień kurację. Rano okazało się, że mój partner w ogóle nie posmarował dłoni, gdyż po nasmarowaniu siebie od razu umył ręce mydłem. Do tego gdy rano wykąpał się po użyciu kremu, po całej nocy, wytarł się ręcznikiem, którego używał od prawie tygodnia. Twierdzi, że spokojnie, że nic się nie dzieje, bagatelizuje te dwa opisane fakty. Błagam, proszę napisać czy przez takie postępowanie może dojść do nawrotu i czy możliwe, że z dłoni wcale nie pozbył się świerzba, lub po kąpieli znowu sam się zaraził od niewymienionego ręcznika.

Ma Pani racje.
W przypadku leczenia zakażenia świerzbowcem niezwykle istotne jest dokładne przestrzeganie zaleceń, a więc poza samym leczeniem miejscowym bardzo rygorystyczne zastosowanie zasad higieny z wymianą bielizny pościelowej i ręczników kąpielowych. W przeciwnym razie skuteczność leczenia będzie niewystarczająca.
Zdecydowanie ma Pani rację, takie niekonsekwentne działanie może doprowadzić do nawrotu choroby, tylko zmasowany atak na świeżbowca da 100 procentową skuteczność .
Tak, przez niekonsekwentne metody leczenia może dojść do nawrotu choroby.
Tak, przez takie metody leczenia może dojść do nawrotu choroby a nawet zaostrzenia

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi