Czy mogę zrezygnować ze stosowania pigułek antykoncepcyjnych w trakcie cyklu?

Rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (po około 1,5 rocznej przerwie) wraz z pierwszym dniem okresu. Na ten moment wzięłam 3 tabletki. Stwierdziłam jednak, że nie chcę dalej kontynuować. Czy mogę przerwać branie czy muszę wybrać tabletki z blistra do końca? I czy jeżeli przerwę teraz po 3 tabletce organizm zdążył się przyzwyczaić i mogą być skutki uboczne jak np. trądzik?
Może Pani przerwać stosowanie leku w dowolnym dniu cyklu ale nie będzie Pani chroniona przed ciąża .Jesli miała Pani wcześniej skłonności do trądziku to zmiany skórne mogą się nieco nasilić po odstawieniu antykoncepcji.
Może Pani przerwać, nic złego nie powinno się stać, oprócz ryzyka zajścia w ciąże przy niezabezpieczonych stosunkach.
Może Pani przerwać przyjmowanie preparatu bez żadnych skutków ubocznych.
Można przerwac, miesiaczka powinna być w terminie
W każdej chwili można przerwać, w takiej sytuacji tracimy ochronę antykoncepcyjną.
Może Pani przerwać stosowanie preparatu, nie powinny się pojawić żadne objawy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi