Czy mogę zarazić partnera E. coli?

Badanie wymazu z pochwy wykazało u mnie bakterie e.coli. Ponieważ miałam objawy infekcji przepisany mi został antybiotyk. Lekarz zalecił objęcie leczeniem również partnera. Czy to oznacza, że mogłam zarazić go tą bakterią? Minęło 5 dni od naszego kontaktu i twierdzi, że nic mu nie dolega. A może to on przeniósł bakterię na mnie? Czy jest możliwość, że zarażamy siebie nawzajem? 

Nosicielem tej bakterii jest każdy człowiek, ale prawidłowo powinna ona znajdować się w obrębie przewodu pokarmowego. Jej pojawienie się w pochwie czy układzie moczowym może wiązać się z wystąpieniem objawów infekcji. Aktualnie nie będzie prawdopodobnie możliwe ustalenie kiedy doszło do infekcji i jaka była jej przyczyna. Gdyby infekcja nawracała należy omówić z ginekologiem inne metody jej leczenia lub zapobiegania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi