Czy mogę zarazić partnera E. coli?

Badanie wymazu z pochwy wykazało u mnie bakterie e.coli. Ponieważ miałam objawy infekcji przepisany mi został antybiotyk. Lekarz zalecił objęcie leczeniem również partnera. Czy to oznacza, że mogłam zarazić go tą bakterią? Minęło 5 dni od naszego kontaktu i twierdzi, że nic mu nie dolega. A może to on przeniósł bakterię na mnie? Czy jest możliwość, że zarażamy siebie nawzajem? 

Nosicielem tej bakterii jest każdy człowiek, ale prawidłowo powinna ona znajdować się w obrębie przewodu pokarmowego. Jej pojawienie się w pochwie czy układzie moczowym może wiązać się z wystąpieniem objawów infekcji. Aktualnie nie będzie prawdopodobnie możliwe ustalenie kiedy doszło do infekcji i jaka była jej przyczyna. Gdyby infekcja nawracała należy omówić z ginekologiem inne metody jej leczenia lub zapobiegania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi