Czy mogę wykonać tomografię nadnerczy podczas okresu?

Mam za tydzień tomografię komputerową nadnerczy z kontrastem, a teraz zobaczyłam, że wtedy najprawdopodobniej będę miała okres (3-5 dzień okresu). Czy będę musiała zmienić termin tomografii komputerowej nadnerczy? Czy będę miała jakieś powikłania po TK? 

Proszę poinformować lekarza o wystąpieniu miesiączki w tym czasie.
Nie ma to znaczenia, można wykonać badanie w trakcie miesiączki, w szczególności jeśli wskazania do badania są pilne. Podanie kontrastu wiąże się z ryzykiem powikłań, ale o ile nie ma Pani przeciwskazań do jego podania to jego zastosowanie znacząco podnosi wartość diagnostyczną badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Nefrolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi