Czy mogę się zaszczepić stosując jednocześnie antybiotyk na helicobacter?

Za kilka dni mam przyjąć pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Jednocześnie wykryto u mnie helicobacter pylori i zalecono 14-dniową antybiotykoterapię. Czy szczepienie oraz antybiotyk się wykluczają? Ile dni po pierwszym szczepieniu mogę zacząć przyjmować antybiotyk? Czy przed drugą dawką (około 5 tygodni od pierwszej) należy mieć przerwę od antybiotyku? Czy antybiotyk można przyjmować dopiero po zaszczepieniu drugą dawką - jeśli tak to jaki czas musi minąć?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1792
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi