Czy mogę samodzielnie wrócić do stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Mam pytanie dotyczące antykoncepcji. Przez długi czas stosowałam antykoncepcje w postaci tabletek (Microgynon 21). Po pewnym czasie zdecydowałam się odstawić tabletki i zrezygnować z antykoncepcji. Aktualnie chciałabym ponownie zacząć przyjmować tabletki. W domu mam pełne opakowanie wymienionego powyżej leku. Czy spokojnie mogę zacząć je ponownie przyjmować czy konieczna jest najpierw wizyta u ginekologa?
Może Pani zacząć ponownie przyjmować tabletki - bez konieczności wizyty u ginekologa.
Może lepiej wybrać bezpieczniejszy sposób antykoncepcji
Wizyta u ginekologa nie jest konieczna.
nie wolno, nalezy skonsultowac sie z ginekologiem
jeżeli nic się nie działo niepokojącego podczas stosowania tego leku to może Pani ponownie go zażywać
Tak, nie trzeba się konsultować jeżeli nic się nie działo.
Jeśli dotychczas nie było żadnych problemów ze stosowaniem tego preparatu to nie widzę przeszkód. Proszę jednak sprawdzić datę przydatności leku i upewnić się, że był należycie przechowywany. Zachęcam również do odbycia rutynowej wizyty ginekologicznej raz do roku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi