Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki przyjmując antybiotyk na ukąszenie kleszcza?

W 2007 roku wykryto u mnie boreliozę, która była leczona. Jestem zaszczepiony pierwszą dawką AstraZeneca pod koniec marca. Druga dawka planowana jest na 11.06, ale ukąsił mnie kleszcz. Mam rumień o średnicy ok. 3-4 cm. Czy wskazane jest zażywanie antybiotyku przeciw boreliozie przed podaniem drugiej dawki szczepionki? A może lepiej poczekać na szczepienie i dopiero po nim rozpocząć kurację antybiotykiem - jeśli tak, to po jakim czasie od zaszczepienia?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi