Czy mogę mieć skrzepy zagrażające życiu?

Mam 61 lat. 21 grudnia otrzymałam pozytywny wynik na Covid. Od tego dnia przyjmowałam Acard 75 mg. W poniedziałek 11 stycznia zrobiłam badanie krwi na d-dimery. Są wysokie - 2,67. Czy mogły mi się zrobić skrzepy zagrażające życiu? Pani doktor rodzinna nadal kazała brać Acard, a znajoma lekarka zalecałaby zastrzyki przeciwzakrzepowe. Boję się tych skrzepów.
D-dimery mogą być podwyższone w przebiegu różnych stanów chorobowych. Oprócz zakrzepicy wzrost może być również w przebiegu toczącego się stanu zapalnego. COVID 19 zwiększa ryzyko zdarzeń zakrzepowo-zatorowych więc jest ryzyko, że doszło wytworzenia zakrzepu. Wszystko zależy od objawów klinicznych. Proszę zostać pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.
zalecam wizyte i leczenie u lekarza prowadzącego
należy wykonywać zalecenia lekarza prowadzącego
należy zgłosić się do lekarza prowadzącego

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi