Czy mogę mieć skrzepy zagrażające życiu?

Mam 61 lat. 21 grudnia otrzymałam pozytywny wynik na Covid. Od tego dnia przyjmowałam Acard 75 mg. W poniedziałek 11 stycznia zrobiłam badanie krwi na d-dimery. Są wysokie - 2,67. Czy mogły mi się zrobić skrzepy zagrażające życiu? Pani doktor rodzinna nadal kazała brać Acard, a znajoma lekarka zalecałaby zastrzyki przeciwzakrzepowe. Boję się tych skrzepów.
D-dimery mogą być podwyższone w przebiegu różnych stanów chorobowych. Oprócz zakrzepicy wzrost może być również w przebiegu toczącego się stanu zapalnego. COVID 19 zwiększa ryzyko zdarzeń zakrzepowo-zatorowych więc jest ryzyko, że doszło wytworzenia zakrzepu. Wszystko zależy od objawów klinicznych. Proszę zostać pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.
zalecam wizyte i leczenie u lekarza prowadzącego
należy wykonywać zalecenia lekarza prowadzącego
należy zgłosić się do lekarza prowadzącego
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi