Czy mogę dzielić na pół tabletki jeżeli nie mogę połknąć w całości?

Mam nietypowe pytanie. Dostałam lek Roswera, a niestety nie jestem w stanie połykać tabletek (mam blokadę). Czy w związku z tym mogę te tabletki pokruszyć na pół?

Zasadniczo tabletek powlekanych, bez zaznaczonej linii pomagającej przełamać tabletkę nie należy dzielić. W przypadku niektórych leków kwaśne pH treści żołądkowej może zaburzyć wchłanianie leku lub nawet całkowicie je uniemożliwić.
Preparat Roswera w zależności od dawki ma tabletki umożliwiające podzielenie na mniejsze części.
Tabletek bez zaznaczonej linii umożliwiającej dzielenie tabletek nie należy łamać. Najlepiej proszę skontaktować się z lekarzem, aby przepisał inny preparat w mniejszych tabletkach.
Nie powinna Pani dzielić tabletki, może to wpłynąć na jej wchłanianie i właściwości.
Tabletek bez zaznaczonej linii umożliwiającej dzielenie tabletek nie należy łamać. Najlepiej proszę skontaktować się z lekarzem, aby przepisał inny preparat w mniejszych tabletkach, a po drugie to nie powinna Pani dzielić tabletki, może to wpłynąć na jej wchłanianie i właściwości.
Tabletki podzielne mają zaznaczoną linie do przełamywania. Tabletek pozbawionych takiej linii nie należy dzielić.
Lepiej będzie zażywać tabletki w całości w odpowiedniej dawce (preparat Roswera ma wiele dawek). Tabletek bez "pomocniczej" podziałki nie należy dzielić.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi