Czy mogę bezpiecznie współżyć z mężem w ciąży, pomimo brunatnych plamień na początku?

Jestem w 11 tygodniu ciąży. Na początku ciąży (5-6 tydzień) miałam brunatne plamienia. Przyjmowałam dydrogesteron, a następnie luteinę dopochwowo, którą przyjmuję do tej pory. Aktualnie od dłuższego czasu nie mam już żadnych plamień. Czy mogę już współżyć z mężem? Czy jednak bezpieczniej dla dziecka będzie się nadal powstrzymywać od seksu? Kobieta, 31 lat
nie zalecam
nie polecam tego
Należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Utrzymanie leczenia Luteiną może sugerować, że zagrożenie utratą ciąży nadal istnieje. Proszę przedyskutować to z lekarzem prowadzącym ciążę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi