Czy mogę bezpiecznie współżyć z mężem w ciąży, pomimo brunatnych plamień na początku?

Jestem w 11 tygodniu ciąży. Na początku ciąży (5-6 tydzień) miałam brunatne plamienia. Przyjmowałam dydrogesteron, a następnie luteinę dopochwowo, którą przyjmuję do tej pory. Aktualnie od dłuższego czasu nie mam już żadnych plamień. Czy mogę już współżyć z mężem? Czy jednak bezpieczniej dla dziecka będzie się nadal powstrzymywać od seksu? Kobieta, 31 lat
nie zalecam
nie polecam tego
Należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Utrzymanie leczenia Luteiną może sugerować, że zagrożenie utratą ciąży nadal istnieje. Proszę przedyskutować to z lekarzem prowadzącym ciążę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi