Czy mając wadę wzroku mogę dostać 2 kategorię podczas badań do pracy?

Mam wadę wzroku -2.5 na oboje oczu. Wada ta nie zmienia się. Dwa lata temu przechodziłem badania wstępne do pracy i przeszedłem je na 1 kategorię wzroku + zapis w dokumentach o pracy w okularach lub soczewkach, w których chodzę. Niedługo mam kolejne badania wstępne na inne, bardziej odpowiedzialne stanowisko, na które potrzebna jest minimum 2 kategoria wzroku. Boję się, że u okulisty zostanę przed badaniem poproszony o ściągnięcie soczewek lub okularów.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi