Czy mając biały nalot w gardle konieczne jest przyjmowanie antybiotyku?

Chciałam zapytać, czy jeśli od kilku dni mam ostry ból gardła, biały nalot na gardle (które jest bardzo czerwone), a także zatkany nos (albo ropne wydzieliny), ból głowy i miałam temperaturę powyżej 38 stopni, to czy potrzebny jest mi antybiotyk? I czy w przypadku konsultacji online jest możliwość otrzymania zwolnienia z zajęć na uczelni? A jeśli tak, to w jakiej formie?

Teleporada jest bardzo ograniczoną formą kontaktu z lekarzem i w związku z brakiem możliwości badania może być niewystarczająca do zlecenia właściwego leczenia. Podobnie sprawa ma się w zakresie zwolnienia z uczelni - druk taki nie ma odpowiednika elektronicznego stąd konieczne jest wydanie zaświadczenia w formie papierowej.
Bardziej zasadna będzie porada stacjonarna z badaniem lekarskim.
Możliwe uzyskanie zwolnienia lekarskiego w formie elektronicznego skanu zaświadczenia.
Na podstawie opisanych objawów zasadne jest włączenie antybiotyku. Zaświadczenie na uczelnię można otrzymać na maila - skan wystawionego dokumentu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi