Czy mając biały nalot w gardle konieczne jest przyjmowanie antybiotyku?

Chciałam zapytać, czy jeśli od kilku dni mam ostry ból gardła, biały nalot na gardle (które jest bardzo czerwone), a także zatkany nos (albo ropne wydzieliny), ból głowy i miałam temperaturę powyżej 38 stopni, to czy potrzebny jest mi antybiotyk? I czy w przypadku konsultacji online jest możliwość otrzymania zwolnienia z zajęć na uczelni? A jeśli tak, to w jakiej formie?

Teleporada jest bardzo ograniczoną formą kontaktu z lekarzem i w związku z brakiem możliwości badania może być niewystarczająca do zlecenia właściwego leczenia. Podobnie sprawa ma się w zakresie zwolnienia z uczelni - druk taki nie ma odpowiednika elektronicznego stąd konieczne jest wydanie zaświadczenia w formie papierowej.
Bardziej zasadna będzie porada stacjonarna z badaniem lekarskim.
Możliwe uzyskanie zwolnienia lekarskiego w formie elektronicznego skanu zaświadczenia.
Na podstawie opisanych objawów zasadne jest włączenie antybiotyku. Zaświadczenie na uczelnię można otrzymać na maila - skan wystawionego dokumentu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi