Czy lekkie niedotlenienie mózgu może mieć objawy podobne do nerwicy?

Od lat boli mnie głowa. Zaczęło się od typowo migrenowych bólów głowy i przeszło w ból na dole czaszki oraz kłucie w różnych miejscach na głowie, jakby mnie ktoś uderzył. Czasem odczuwam pieczenie w głowie. Czasem głowa pulsuje, ale nie są to bóle doprowadzające do łez. W jednym oku od paru dni pojawia mi się mgła, a kiedy wstaję robi mi się ciemno przed oczami. Ogólnie czuję też ciśnienie w oczach, ale kiedy zakładam okulary jest w porządku. Zatykało mi się ostatnio ucho, bolało i piszczało w nim (te problemy już ustały). Odkąd pamiętam mam też problemy z kręgosłupem, czasami bolą mnie płuca (czuję ucisk, ale podobno jest spowodowane to brakiem ruchu). Badania wychodzą idealnie, a lekarze mówią, że to przez stres lub nerwicę. Nie wymiotuję ani nie omdlewam, ale ciągle się tego obawiam. Naczytałam się w internecie o niedotlenieniu mózgu i wspomniałam o tym lekarzowi rodzinnemu, ale nie przywiązał do tego większej uwagi. Inna lekarka już dawno powiedziała, że mogę mieć lekkie niedotlenienie, które może powodować bóle głowy (nie zaznaczała wtedy, że to groźne i że trzeba to koniecznie leczyć tylko jeśli chcę się pozbyć bólu). Nie wiem czy mam powody do nerwów, bo tamta wizyta miała miejsce około 2 lata temu kiedy lekarka mnie tak zdiagnozowała.

Jeżeli przeprowadzone badania diagnostyczne wykluczyły podłoże organiczne dolegliwości, to warto rozważyć ich tło psychiczne; wskazana konsultacja i terapia psychologiczna. A dodatkowo - kontrolna wizyta u neurologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Neurolog w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Neurolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi