Czy lekarz ogólny może podpisać zaświadczenie o zakończeniu leczenia ginekologicznego?

Jestem po operacji ginekologicznej, od stycznia jestem na L4. Mój lekarz ginekolog ma urlop, więc jaki lekarz może podpisać mi zaświadczenie o zakończenie leczenia i zdolność do pracy? Czy może to być lekarz ogólny?

Zaświadczenie o zakończeniu leczenia wystawia lekarz, który to leczenie prowadził, z jego powodu kierował pacjenta na zwolnienie lekarskie, a obecnie zaświadcza, że leczenie specjalistyczne dobiegło końca.
tylko lekarz ginekolog moze wypisac
Zaświadczenie może wystawić lekarz prowadzący leczenie.
Zaświadczenie takie powinien wystawić specjalista prowadzący Pani leczenie lub dysponujący dokumentacją i badaniem potwierdzającym zakończenie leczenia. Lekarz rodzinny z zasady braku możliwości wykonania badania ginekologicznego najpewniej nie będzie mógł wydać zaświadczenia o zakończeniu leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi