2022-06-17

Czy lekarz ogólny może podpisać zaświadczenie o zakończeniu leczenia ginekologicznego?

Jestem po operacji ginekologicznej, od stycznia jestem na L4. Mój lekarz ginekolog ma urlop, więc jaki lekarz może podpisać mi zaświadczenie o zakończenie leczenia i zdolność do pracy? Czy może to być lekarz ogólny?

Zaświadczenie o zakończeniu leczenia wystawia lekarz, który to leczenie prowadził, z jego powodu kierował pacjenta na zwolnienie lekarskie, a obecnie zaświadcza, że leczenie specjalistyczne dobiegło końca.
Zaświadczenie może wystawić lekarz prowadzący leczenie.
Zaświadczenie takie powinien wystawić specjalista prowadzący Pani leczenie lub dysponujący dokumentacją i badaniem potwierdzającym zakończenie leczenia. Lekarz rodzinny z zasady braku możliwości wykonania badania ginekologicznego najpewniej nie będzie mógł wydać zaświadczenia o zakończeniu leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5058
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z