Czy lekarz może przeoczyć dziecko na USG?

Czy to możliwe, że doktor ginekolog nie zauważył dziecka na usg? ostatni okres miałam 40 dni temu, był on bolesny i trwał standardowo 5 dni. Poziom beta-hcg mam na poziomie 25984. Test z krwi był robiony wczoraj, a u ginekologa byłam 2 tygodnie temu. Doktor stwierdził, że ostatnie krwawienie było wczesnym poronieniem lub coś było nie tak z testem ciążowym, który na 3 dni przed tym okresem był pozytywny. Czy to możliwe że wtedy nie poroniłam a doktor przeoczył dziecko na usg?

szanse na przeoczenie są niewielkie, ale mogą się zdarzyć
Proszę umówić kolejną wizytę ginekologiczną z badaniem ultrasonograficznym i wykonać kontrolne badanie stężenia beta-hcg celem weryfikacji. Jeśli ostatnia miesiączka była 40 dni wcześniej to 14 dni temu badanie usg mogło być jeszcze niemiarodajne i pęcherzyk ciążowy mógł być niewidoczny. Przy wartości beta-hcg rzędu 26 tysięcy ciąża powinna być już widoczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi