2022-07-16

Czy laserową korekcją wzroku można wyeliminować krótkowzroczność?

Od jakiegoś czasu myślę o laserowej korekcji wzroku. Od liceum mam krótkowzroczność (obecnie mam 26 lat), jednak przejawia się ona w dość zagadkowy sposób. Mianowicie rano, gdy dobrze się wyśpię widzę wyraźnie i ostro. Może nie idealnie, ale wada na pewno jest wtedy dużo mniejsza. Z biegiem dnia, szczególnie patrząc w ekran komputera bądź pracując z bliska wada bardzo się pogłębia, do tego stopnia, że widzę naprawdę źle (na badaniu ostrości wzroku o godzinie 19:00 wada wyszła -1 dioptrii na oko). Wstając rano i widząc dobrze jestem w stanie nawet do godzin wieczornych utrzymać wzrok w dobrej formie, ale warunek to zero komputera, smartfona i ogólnie pracy z bliska. Czytałem, że jest to spowodowane akomodacją, która zaburza się gdy patrzy się na obiekty z bliska. I teraz pytanie czy robiąc laserową korekcję wzroku krótkowzroczności jestem w stanie to wyeliminować i widzieć cały dzień, może nie idealnie, ale względnie dobrze i nie odczuwać aż takich skutków akomodacji jak teraz?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Katowicach Okulista w Krakowie Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Poznaniu Okulista w Lublinie Okulista w Łodzi Okulista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5088
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z