Czy laserową korekcją wzroku można wyeliminować krótkowzroczność?

Od jakiegoś czasu myślę o laserowej korekcji wzroku. Od liceum mam krótkowzroczność (obecnie mam 26 lat), jednak przejawia się ona w dość zagadkowy sposób. Mianowicie rano, gdy dobrze się wyśpię widzę wyraźnie i ostro. Może nie idealnie, ale wada na pewno jest wtedy dużo mniejsza. Z biegiem dnia, szczególnie patrząc w ekran komputera bądź pracując z bliska wada bardzo się pogłębia, do tego stopnia, że widzę naprawdę źle (na badaniu ostrości wzroku o godzinie 19:00 wada wyszła -1 dioptrii na oko). Wstając rano i widząc dobrze jestem w stanie nawet do godzin wieczornych utrzymać wzrok w dobrej formie, ale warunek to zero komputera, smartfona i ogólnie pracy z bliska. Czytałem, że jest to spowodowane akomodacją, która zaburza się gdy patrzy się na obiekty z bliska. I teraz pytanie czy robiąc laserową korekcję wzroku krótkowzroczności jestem w stanie to wyeliminować i widzieć cały dzień, może nie idealnie, ale względnie dobrze i nie odczuwać aż takich skutków akomodacji jak teraz?

Wskazana stacjonarna konsultacja okulistyczna.
zalecana wizyta stacjonarna

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi