2021-11-28

Czy krew w kale może świadczyć o hemoroidach lub wypadaniu odbytu?

Podczas ostatniego wypróżniania zaobserwowałem, że pojawił się żółto-pomarańczowy śluz chyba z domieszką krwi. Później podczas parcia poczułem jakąś dziwną tkankę co wprawiło mnie w duży niepokój. Czytałem w internecie, że może to być wypadnięcie odbytu lub hemoroidy. Podczas podcierania zaobserwowałem znikome ilości jasnej świeżej krwi w postaci małych kropek. 

W przypadku zaobserwowania objawów takich jak opisał Pan powyżej konieczne jest umówienie wizyty lekarskiej i poszerzenie diagnostyki.
tak może świadczyć o hemoroidach
Wskazana wizyta u proktologa/chirurga.
Tak mogą być to hemoroidy lub częściowe wypadanie odbytu.
Proszę zgłosić się najpierw do lekarza Poz.
Mogą być to objawy guzków krwawiczych lub innych chorób zapalnych okolicy odbytu. Należałoby przeprowadzić dokładniejszy wywiad lekarski, zapraszam na konsultacje, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Hemoroidy w Bielsku-Białej Internista w Bielsku-Białej Hemoroidy w Warszawie Hemoroidy w Katowicach Hemoroidy w Gliwicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Internista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4