Czy krążek antykoncepcyjny może nie być skuteczny jeżeli minimalnie się wysuwa?

Mam pewien drobny problem z krążkiem antykoncepcyjnym. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tej formy antykoncepcji. Krążek u mnie zawsze znajduje się płytko. Wiem, że wtedy działa i nie czuję go, więc to nie jest ten problem. Czasem jednak się minimalnie wysuwa (maksymalnie 5 mm). W ten sposób, że jest lekko poza wejściem do pochwy, ale schowany między wargami sromowymi. Wystaje sama końcóweczka (w dodatku mam wrażenie, że trochę żółknie). Nie wiem jednak jak długo wystaje, bo nie sprawdzam tego co chwilę - być może czasem zauważam to po 15 minutach, czasem po kilkunastu godzinach. Moje pytanie brzmi: czy skuteczność krążka jest zachowana w mojej sytuacji?

Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem podczas najbliższej wizyty.
Skuteczność antykoncepcyjna powinna być zachowania, ale krążek mimo wszystko nie powinien się wysuwać. Proszę upewnić się, że aplikuje go Pani właściwie oraz rozważyć ewentualność zastosowania innych metod antykoncepcji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z