Czy koronawirus mógł wpłynąć na wynik testu ciążowego?

W poniedziałek dostałam pozytywny wynik na covid. Dziś zrobiłam test ciążowy, wynik pozytywny. Czy koronawirus mógł wpłynąć na wynik testu ciążowego i go zafałszować?
Koronawirus nie ma żadnego wpływu na wynik testu ciążowego.
Proszę się zwrócić do swojego lekarza rodzinnego, nie wiązałbym obu faktów.
Dzień dobry,
Infekcja wirusowa nie powinna mieć wpływu na wynik testu. Proszę dla pewności wykonać test ciążowy ponownie i w przypadku ponownego wyniku pozytywnego umówić wizytę u ginekologa informując wcześniej o pozytywnym wyniku w kierunku koronawirusa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi