2022-10-04

Czy konieczne może być powtórzenie USG jąder u innego urologa, jeżeli nie jestem pewien pierwszej diagnozy?

Przez 2 tygodnie bolały mnie jądra, a podczas samobadania wyczułem guzka w górnej części lewego jądra. Poszedłem zrobić USG i urolog stwierdził, że wszytko jest w porządku, a ten guzek to najądrze. Tylko dlaczego w takim razie w drugim jądrze takiego zgrubienia nie wyczuwam? W gabinecie byłem może z 5-6 minut, a samo badanie trwało 2 minuty. W internecie czytałem, że badanie USG trwa 15-30 minut. Czy powinienem powtórzyć to badanie u innego urologa?

W przypadku takich wątpliwości i prezentowanych objawów-warto zgłosić się na konsultację jeszcze do innego urologa.
Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości proszę zwrócić się do innego specjalisty.
Proszę skonsultować się z innym specjalistą urologiem.
Nikt z nas nie jest idealnie symetryczny stąd pewne rozbieżności mogą się pojawiać pomiędzy stronami. Jakkolwiek specjalistyczne, celowane badanie może być zmieszczone w krótkim czasie to jednak pozostawione wątpliwości sugerują konieczność umówienia kolejnej, kompleksowej konsultacji, podczas której będzie miał Pan możliwość zadać nurtujące Pana pytania.
Zawsze może Pan wykonać badanie USG u innego lekarza - zapraszam na konsultacje z opisem USG, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości proszę zwrócić się do innego specjalisty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Urolog w Dąbrowie Górniczej Urolog w Warszawie Urolog w Katowicach Urolog w Bielsku-Białej Urolog w Gliwicach Urolog w Częstochowie Urolog w Krakowie Urolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4