2022-01-24

Czy konieczne będą dodatkowe badania, jeżeli mam fragmenty endometrium?

W ostatnim czasie miałam robioną biopsję szyjki macicy. Wynik to "fragmenty polipa endometrialnego, fragmenty endometrium z cechami proliferacji, bez atypii". Mój ginekolog nie zlecił żadnego badania, żadnych leków i uznał, że jest to bez leczenia. Czy to prawda? Czy jest to coś złego i lepiej udać się do innego specjalisty. Również dodam że pomimo wielu pytań nie za bardzo dowiedziałam się co to jest i jak postępować. 

Głównie chodzi o to, że w szyjce macicy nie znaleziono raka.
Należy stosować się do zaleceń lekarskich lub zmienić lekarza.
W zależności od ewentualnych objawów rozważyć można zastosowanie odpowiedniego leczenia lub kontynuacji diagnostyki w oparciu o kontrolne badania ultrasonograficzne. Proszę omówić to z lekarzem prowadzącym Pani leczenie lub innym specjalistą po uprzedniej konsultacji z badaniem ginekologicznym i ultrasonograficznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z