Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Czy konieczna jest wizyta u ginekologa w sytuacji: kobieta w wieku 30 lat, dotychczas nie współżyła i nie jest aktywna seksualnie, nie zauważa niepokojących objawów, w USG jamy brzusznej wykonanym przez radiologa wszystko jest w porządku. Ewentualnie jakie badania powinna wykonać? Jak w takiej sytuacji wygląda badanie oraz jakie badania wykonuje lekarz?

Tak, warto umówić wizytę u ginekologa choćby dla wykonania badania cytologicznego czy badania piersi. Ocenę macicy i jajników w usg również powinien przeprowadzić ginekolog. Dodatkowo wizyta ta umożliwi uzyskanie odpowiedzi na pytania z zakresu prokreacji i antykoncepcji jeśli będzie Pani miała takie pytania.
tak należy zgłosić się do ginekologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi