Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Czy konieczna jest wizyta u ginekologa w sytuacji: kobieta w wieku 30 lat, dotychczas nie współżyła i nie jest aktywna seksualnie, nie zauważa niepokojących objawów, w USG jamy brzusznej wykonanym przez radiologa wszystko jest w porządku. Ewentualnie jakie badania powinna wykonać? Jak w takiej sytuacji wygląda badanie oraz jakie badania wykonuje lekarz?

Tak, warto umówić wizytę u ginekologa choćby dla wykonania badania cytologicznego czy badania piersi. Ocenę macicy i jajników w usg również powinien przeprowadzić ginekolog. Dodatkowo wizyta ta umożliwi uzyskanie odpowiedzi na pytania z zakresu prokreacji i antykoncepcji jeśli będzie Pani miała takie pytania.
tak należy zgłosić się do ginekologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi