Czy kłucie w okolicy pępka może być skutkiem jelita drażliwego?

Od kilku lat (około 4-5) odczuwam kłucie w okolicy pępka po lewej stronie. Na początku kłucie to było sporadyczne, jednak z czasem zdarzało się częściej i doszły inne objawy, takie jak ostre wzdęcia, zaparcia, biegunki. Jakieś 2 lata temu robiłam wszystkie podstawowe badania i wszystkie wyszły w normie. Z roku na rok objawy bardziej się nasilają i trwają przez kilka miesięcy, a potem przez jakiś czas mam spokój. W poprzednim roku lekarz rodzinna stwierdziła przez telefon, że to jelito drażliwe, jednak nie jestem do końca przekonana, bo nie zawsze objawy te są powiązane z jedzeniem. Martwi mnie to kłucie i nie wiem, czy jest to normalny objaw przy jelicie drażliwym. Przepisane tabletki niekoniecznie mi pomagały, poza tym, że jest po nich w miarę stały tryb wypróżnień, a bóle brzucha i wzdęcia nie ustępują. W tym roku doszło kłucie po prawej stronie i objawy strasznie mi się nasiliły. Przeszło mi przez myśl, że to jajniki, jednak kłucie zawsze powiązane jest ze wzdęciami. Byłam u gastrologa i niestety niczego konkretnego się nie dowiedziałam.

Kiedy miała Pani ostatnią konsultację ginekologiczną i czy wykonywane było podczas niej badanie usg?
Jeśli nie miała Pani takiej konsultacji w ostatnich latach to warto wykluczyć podłoże ginekologiczne Pani dolegliwości.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi