Czy kłucie w okolicy pępka może być skutkiem jelita drażliwego?

Od kilku lat (około 4-5) odczuwam kłucie w okolicy pępka po lewej stronie. Na początku kłucie to było sporadyczne, jednak z czasem zdarzało się częściej i doszły inne objawy, takie jak ostre wzdęcia, zaparcia, biegunki. Jakieś 2 lata temu robiłam wszystkie podstawowe badania i wszystkie wyszły w normie. Z roku na rok objawy bardziej się nasilają i trwają przez kilka miesięcy, a potem przez jakiś czas mam spokój. W poprzednim roku lekarz rodzinna stwierdziła przez telefon, że to jelito drażliwe, jednak nie jestem do końca przekonana, bo nie zawsze objawy te są powiązane z jedzeniem. Martwi mnie to kłucie i nie wiem, czy jest to normalny objaw przy jelicie drażliwym. Przepisane tabletki niekoniecznie mi pomagały, poza tym, że jest po nich w miarę stały tryb wypróżnień, a bóle brzucha i wzdęcia nie ustępują. W tym roku doszło kłucie po prawej stronie i objawy strasznie mi się nasiliły. Przeszło mi przez myśl, że to jajniki, jednak kłucie zawsze powiązane jest ze wzdęciami. Byłam u gastrologa i niestety niczego konkretnego się nie dowiedziałam.

Kiedy miała Pani ostatnią konsultację ginekologiczną i czy wykonywane było podczas niej badanie usg?
Jeśli nie miała Pani takiej konsultacji w ostatnich latach to warto wykluczyć podłoże ginekologiczne Pani dolegliwości.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi