Czy kleszcz mógł coś na mnie przenieść?

Mam 19 lat. 24.04 miałem kleszcza, którego wyjąłem tego samego dnia (wieczorem jadłem kebaba). Następnego dnia miałem biegunkę, która trwała 2 dni. Trzeciego dnia wszystko było dobrze, nic mnie nie bolało. Czwartego dnia czułem lekkie ogłuszenie w głowie (nie był to ból) przez jakiś czas w ciągu dnia. Piątego dnia wstałem i czuję  lekki ból i ogłuszenie. Temperaturę mam 36,4°C. Czy kleszcz mógł coś na mnie przenieść? Do jakiego specjalisty mogę się udać?

Kleszcze są wektorami wielu chorób zakaźnych z których do najpoważniejszych należą borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu dostępna jest szczepionka.
Proszę skontaktować się z lekarzem, który w oparciu o objawy i po obejrzeniu miejsca ukąszenia kleszcza zadecyduje o ewentualnym włączeniu leczenia lub dalszej obserwacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi