Czy kleszcz mógł coś na mnie przenieść?

Mam 19 lat. 24.04 miałem kleszcza, którego wyjąłem tego samego dnia (wieczorem jadłem kebaba). Następnego dnia miałem biegunkę, która trwała 2 dni. Trzeciego dnia wszystko było dobrze, nic mnie nie bolało. Czwartego dnia czułem lekkie ogłuszenie w głowie (nie był to ból) przez jakiś czas w ciągu dnia. Piątego dnia wstałem i czuję  lekki ból i ogłuszenie. Temperaturę mam 36,4°C. Czy kleszcz mógł coś na mnie przenieść? Do jakiego specjalisty mogę się udać?

Kleszcze są wektorami wielu chorób zakaźnych z których do najpoważniejszych należą borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu dostępna jest szczepionka.
Proszę skontaktować się z lekarzem, który w oparciu o objawy i po obejrzeniu miejsca ukąszenia kleszcza zadecyduje o ewentualnym włączeniu leczenia lub dalszej obserwacji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi