Czy jest szansa, że odzyskam węch po przebyciu COVID-19?

Mija 10 miesięcy odkąd staracilem węch przez covid19. Czy jest szansa, że go odzyskam?

Układ nerwowy wykazuje się dużymi zdolnościami regeneracyjnymi oraz plastycznością więc szansa na powrót prawidłowego powonienia niewątpliwe jest. Niestety nie ma jednoznacznych danych naukowych odnośnie czasu utrzymywania się zaburzeń węchu oraz skutecznych metod leczenia.
Utrata węchu po covid-19 to temat dosyć świeży - nie ma jednoznacznych wytycznych jak to leczyć. Z tego co się orientuje czasami zalecane są kompleksy witamin np. Neurovit na receptę oraz trening węchowy.
Tak, z reguły powonienie wraca, choć jest to powolny proces.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi