Czy jest sens robienia profilaktycznego rezonansu całego ciała?

Nic mi nie dolega, ale znajomi polecają, że warto się przebadać. Cena jest atrakcyjna, bo każdy odcinek osobno wyszedłby drożej. Czy takie badanie wykryje np. guz mózgu? (chodzi o to, czy dokładność badania jest taka sama, jak rezonansu samej głowy).

Rezonans magnetyczny całego ciała aktualnie nie znajduje zastosowania jako profilaktyka jakichkolwiek chorób. Co do jakości samego badania wypowiedzieć się musi lekarz, który to badanie będzie zlecał i opisywał. Naturalnie jest zawsze pewne prawdopodobieństwo wykrycia jakiś nieprawidłowości we wczesnym stadium, ale jest ono niewielkie.
to badanie nie ma sensu
Nie ma sensu.
Nie ma to większego sensu, bardziej zaspokoi Pan własną ciekawość.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi