2023-12-05

Czy jest sens ponownego zamykania perforatorów na łydce?

Osiem miesięcy temu przeszłam zabieg skleroterapii obejmujący całą żyłę odpiszczelową oraz perforatory łydki. Do chirurga zgłosiłam się z żylakami widocznymi jedynie na łydce. Po zabiegu żylaki te zaczynały być mniej widoczne, jednak dwa tygodnie temu zauważyłam, że znów wybrzmiały i jest gorzej, niż było przed zabiegiem. Przez cały ten czas przestrzegałam zaleceń, tj. nie moczyłam nóg w gorącej wodzie, nie korzystałam z sauny, nosiłam zalecone wyroby uciskowe. Nie uprawiam wyczynowo sportu. Za kilka dni mam konsultację u chirurga, który wykonał zabieg, wcześniej jednak chciałabym poznać Państwa opinię na tę sytuację. A może "na dogrywkę" skuteczniejsza jest laseroterapia? Będę wdzięczna za sugestie.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Żylaki w Dąbrowie Górniczej Żylaki w Gliwicach Żylaki w Warszawie Chirurg w Bielsku-Białej Żylaki w Krakowie Żylaki w Bielsku-Białej Chirurg w Katowicach Żylaki w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4