Czy jest możliwe żeby szczepionka na COVID-19 wywołała uśpioną boreliozę?

Mam problem i nie umiem sobie poradzić lekarze u których byłam również, jestem załamana. Zacznę od tego, że 2 miesiące temu zaszczepiłam się 1 dawką szczepionki Pfizer, nigdy wcześniej nie chorowałam na nic byłam zdrową 20 latką, na drugi dzień po szczepieniu wystąpiło u mnie mrowienie całego ciała głównie kończyn, głowy i twarzy jakby wbijanie szpilek, ból rąk i nóg najbardziej lewa strona, uczucie jakby grypy, ból mięśni, silny ból potylicy. Zostało stwierdzone porażenie nerwów przez szczepienie, w tamtym momencie też zalecono zrobienie testu elisa na boreliozę (miałam kleszcza, 10 lat temu miałam rumień, dostałam antybiotyk na 2 tygodnie, żadnych innych objawów. Przez te lata czułam się dobrze, nie miałam żadnych innych bjawów boreliozy). Rok temu również miałam kleszcza, jednak bez rumienia, wiec myślałam że nie ma czym się martwić. Również nie miałam żadnych objawów w związku z boreliozą, na porażenie nerwów dostałam dużo leków. Mija ponad tydzień od kiedy biorę leki nie widzę żadnej poprawy, objawy raz słabną, raz się nasilają. Raz boli lewa noga, raz dwie i uczucie nadal osłabienia jak w czasie grypy. Ból mięśni, test elisa boreliozy wyszedł wątpliwy, ale dostałam antybiotyk na 12 dni. Powtórzę go testem western blot, lekarz zakaźny powiedział, że ta borelioza jest świeża, więc tak jakby z tamtego roku właśnie, a lekarz neurolog, że to mogło się łączyć. Mam pytanie: czy możliwe jest, że szczepionka mogłaby mi rozbudzić uśpioną boreliozę? + doszło porażenie nerwów i dlatego takie objawy? Czy jak mam to rozumieć?

Zalecana konsultacja u specjalisty chorób zakaźnych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi